Hikayemiz

Pati Durağı İstanbul Suadiye’de hizmet veren bir Pet Cafe, Pet Kuaför ve Pet Shop’tur. “Patiseverlerin ve patili dostların buluşma noktası” mottosuyla yola çıkan Pati Durağı’nın çokça sevgi içeren bir hikayesi var. Bu hikaye 14 Haziran 2004’te patili oğlumuz Maxi’nin, 30 Ekim 2005’te Maximiz’in oğlu Muffin’in hayatımıza girmesiyle başladı. Onlarla beraber altı kişilik bir aile olarak çok mutlu 13 yıl geçirdik. Ancak ne yazık ki bir buçuk yıl arayla geçirdikleri rahatsızlıklar ve uzun tedavi süreçleri sonunda Muffin 17 Eylül 2016’da, Maxi 28 Aralık 2017’de kalbimizde yaşamaya başladı.

Onlarla beraber sosyal yaşamın içinde olmaya çalışırken bir takım tatsız durumlar yaşadık. Sizlerin de yaşadığı gibi cafe, restoran, otel vb. alanlara “Köpek alamıyoruz.” denilerek defalarca geri çevrildik. Hizmet aldığımız yerlerde onların sağlığı için gereken hassasiyetin gösterilmediğine üzülerek şahit olduk. Bu ve bunlar gibi birçok olumsuz deneyim bizlerde, sonradan adının Pati Durağı olmasına karar vereceğimiz, bu konseptin hayalini kurdurttu aslında.

Uzun yıllar çalıştığımız kurumsal hayattan ayrılarak, ailece farklı ve yeni bir hayata merhaba dedik. Hiç bilmediğimiz bir sektöre girmek kolay değildi tabii. Ama çok çalıştık, çok araştırdık; işin uzmanlarıyla bir araya geldik. Hatta yıllarca enerji sektöründe üst düzey yöneticilik yapan babamız kuaförlük işini uygulamalı olarak da bilebilmek için 62 yaşında pet kuaförlüğü kursuna bile katıldı. Tabii ki aktif olarak kuaförlük yapmıyor ama gurur duyduğu havalı bir “Pet Groomer” sertifikası var. 🙂

Yoğun hazırlık çalışmaları sonrasında hayalini kurduğumuz pet cafe, pet kuaför ve pet shop’u bir noktada buluşturduğumuz mağazamız 1 Kasım 2018’de hizmete başladı. Ziyaretimize gelen tüm çocuklar bizim çocuklarımız olmuştu. Maxi ve Muffin’nin acısından sonra bir köpek daha sahiplenmeyi düşünmüyorduk. Ta ki yeni bir yuva bulunamazsa sahipleri tarafından terk edilmek zorunda kalacak bir kızın hikayesini duyana kadar… Onun hikayesini duyunca terk edilmesine gönlümüz razı olmadı ve oğullarımızdan sonra ailemize bir de kızımız eklendi. Kızımızın yeni hayatına yeni bir isimle başlamasını istedik ve o artık Pati Durağı’nın “Pati” kızı oldu.

Kısacası Pati Durağı oğullarımız anısına açıldı; adını kızımıza verdi. Biz hayalini gerçekleştirebilen şanslı bir aileyiz. Umarız herkesin hayali gerçek olur.

Sevgilerimizle…

Qries

Qries

Patili Günler 2 | Köpeklerin Cafesi | Köpek Sahiplenmek ve Köpek Bakmak Hakkında

Haberler.com – 30.11.2019 Tarihli “Sokak Hayvanlarına Farkındalık projesinin üçüncü konseri verildi” Haberi

Qries