Pet Cafe

Yanında çocukları, sevdikleri ve köpeğiyle keyifli bir pazar kahvaltısına kim hayır diyebilir ki? Pati Durağı tüm aile üyeleriyle bir arada olabileceğiniz bir ortam sunar. Şartlarınızın uygun olmamasından dolayı patili dost sahiplenemiyor ama içinizdeki özlemi biraz da olsa dindirmek istiyorsanız da bize gelebilirsiniz. Bizim için tek önemli olan dostlarımızı seviyor, onlarla vakit geçirmekten zevk alıyor olmanız. Sizin ufaklık pek evden çıkmadığı için dışarı çıktığında çok havlıyor değil mi? Havlamaları bizim için hiç sorun değil; ama zamanla sosyalleştikçe diğer arkadaşlarıyla ne kadar keyifli vakit geçirdiğine sizinle beraber tanık olmak bizim için paha biçilemez.

Onların kendi cinsleriyle bir arada olup daha rahat sosyalleşebilmeleri için cins buluşmaları düzenliyoruz. Tüm cins buluşmalarımız misafir cinslerin katılımına açık olup, sokaktan ve barınaklardan sahiplenilen canlar baş tacımızdır. Cins buluşması demekten kastımız aynı cinslerin birbiriyle daha kolay kaynaşması ve ailelerin konuşacak ortak konularının olması… Asla çocuklarımızı cins-kırma diye ayırmak gibi amacımız yok. Maksat hep birlikte keyifli vakit geçirelim.

Of course, education is a must. That’s why we invite veterinarians and dog trainers for an interview. Moreover, there is no participation fee for these meetings and trainings.
We can also celebrate your special days such as birthdays and anniversaries. If you want, you can bring your own ornaments, or we can decorate for you free of charge. We do not have any conditions for these celebrations. We can plan the content the way you want. You can enjoy a small celebration with your nuclear family or friends in the special area reserved for your crowded group by choosing from our menu or with a special menu that we will create with you. Moreover, we also have special pupcakes and cakes prepared by considering the health and taste of our friends. Our products, which do not contain any sugar in any way, consist of homemade cheese and cake.

One of the questions we get the most is whether or not we accept a cat. We welcome all social creatures with great happiness. We even have parrots and rabbits coming to our cage. Cats are our friends who, by their nature, are very dependent on the environment they live in and are not happy with being social. That’s why “I want to socialize with my cat.” Then please consider whether he will be happy with this first. If your answer is yes, what are you waiting for, come on …

In short, the only feature that distinguishes our cafe from other cafes is that we open our doors to the fullest for friends. We are waiting for a coffee in our cafe, which is open every day of the week, whether you have a cute friend or not.

That is why Paw Stop is the “Meeting Point of Patissers and Patili Friends”…